Aziz Nesin-Nasrettin Hoca Gülütleri PDF

Ücretli e-kitap indir
Nasrettin Hoca Gülütleri Kitap Kapağı Nasrettin Hoca Gülütleri
Aziz Nesin
Çocuk Kitapları

Yaz aylarına Girdiğimiz Bu günlerde Eğitime Ara Veren Çocuklarımızın Tabletlerinde olması gereken bir Gülütü Ekitapcilar.COM farkıyla paylaşıyoruz.

"Nasrettin Hoca'nın kitaplarda 100-200 arasında gülütü derlenmiştir. Bu gülütlerden kimisi, dilimizde atasözü, deyim ve özsöz olmuştur. Ben atasözü, deyim ve özsöz olmuş Nasrettin Hoca gülütlerini bu kitapta çocuklar için derledim." 

Tıpkıçekim PDF, ClearScan
3,44 MB, 34 Tek Sayfa

Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Melik Duyar – Sudoku Zekası PDF

Ücretli e-kitap indir
Sudoku Zekası Kitap Kapağı Sudoku Zekası
Melik Duyar

Hafıza teknikleri uzmanı Melih Duyar'ın hazırlamış olduğu 97 sayfalık sudoku kitabı PDF formatında Ekitapcilar.COM farkıyla sizlerle.

Kitabın İçindekiler

* Strateji ve Analitik Zeka

* Sudoku'nun tarihçesi

* Sudokunun açımlanması

* Sudoku ardındaki matematik

* Sudoku bulmacasının yapımı

* Çözüm yöntemleri -Tarama

* Mücadele Başlıyor

* Strateji Değişikliği

* Bazı olası rakamların elenmesi

* Herşey başarısız olursa

* Şeytani bir sudokunun çözümü

* Örnek Sudoku bulmacaları

* Örnek bulmacaların çözümleri

* Çözmeniz için şeytani bir bulmaca

* Şeytani bulmacanın cevap anahtarı

Kitap Özet:

Beyninizde sistematik bir düşünme ve sabır mı geliştirmek istiyorsunuz? Sudoku bulmacalarını kısa sürede çözmek mi istiyorsunuz? O zaman hazır olun! Eğer gerçekten yüzünüzde bir gülümseme  oluşturacak sudoku bulmaca çözüm taktiklerini keşfetmek istiyorsanız, bu harika e-kitap tamda sizin için hazırlandı! Sudoku bulmacası çözmenin beyni Alzheimer gibi hastalıklardan koruduğunu bildiğim için, ben kendim yaklaşık beş yıldır zaman zaman sudoku bulmacası çözüyorum. Zor olan, çözümle ilgili taktikleri, metotları ve sırları deneme yanılma ile çok uzun zaman sonra keşfetmiş olmamdır. Talihsiz olan, hemen hemen tüm gazeteler veya yayıncılar sudoku bulmacası kitapları basarken, bunlardan hiçbirisi “İnsanlara kolay sudoku çözmenin yöntemlerini öğreten bir kitap basalım” demiyor. Ben ise hep “Bana Sudoku Çözmenin Sırlarını Açıklayan” bir kitap aradım durdum. Bulamayınca da pes ettim ve böyle bir kitap yazarak herkese ücretsiz olarak dağıtayım diye bir hedef koydum kendi kendime. Bu kitap, sudoku bulmacalarını çözebilmeniz için bilmeniz gerken herşeyi kapsıyor. Kitapta başka hiçbir yerde anlatılmayan ve açıklanmayan tüm sudoku çözüm taktiklerini bulacaksınız. Kitabın içinde başka neler bulacaksınız; Sudoku bulmacalarını çok az bir gayretle nasıl kolayca çözebileceğinizi öğreneceksiniz. Sudokunun arkasında yatan matematiği keşfedeceksiniz. Sudoku yapısının nasıl kurulduğunu anlayacaksınız. Tek sayı için nasıl bir araştırma yapılacağını öğreneceksiniz. Herşey başarısız olunca ne yapacağınızı bileceksiniz. Şeytani zorluktaki bulmacaların çözümünde kullanılan gizli gerçeği öğreneceksiniz. Çeşitli zorluktaki bulmacalara nasıl yaklaşılması gerektiğini anlayacaksınız. Konu dışı ve ilgisiz rakamları nasıl elimine edeceğinizi keşfedeceksiniz. Çapraz tarama yöntemi ile kendinize avantaj sağlayacaksınız. Sudoku çözerken nasıl uygun kabuler yapacağınızı öğreneceksiniz. Latin karesinin ne olduğunu bileceksiniz. Tek hücrelerin ne demek olduğunu ve bunları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Hiçbir yerde izah edilmeyen Sudokunun farklı Japon varyasyonlarını keşfedeceksiniz. Sudokunun tam olarak geçmişini öğreneceksiniz. ve çok daha fazlasını elde edeceksiniz! Evet, yanlış duymadınız! Bu harika kitaba sahip olmak için öncelikle hiçbir para ödemeyeceksiniz. İkincisi kitabın size ulaşması için postacıyı veya kargo elemanını evinizde beklemek zorunda kalmayacaksınız. Şu anda ister sabaha karşı saat 5:00 olsun, ister gece olsun hiç fark etmez. Bu elektronik kitabı bilgisayarınıza indirerek hemen okumaya başlayabilirsiniz!

Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Didar Çelikkanat – Pratik Türkçe Sözlük

Ücretli e-kitap indir
Pratik Türkçe Sözlük Kitap Kapağı Pratik Türkçe Sözlük
Didar Çelikkanat
Gün Yayıncılık
656
  • On binlerce sözcüğün tam karşılığı
  • Kısaltmalar ve karşılıkları
  • Sözcüklerin isim, sıfat (önad) vb. türleri
  • Türk Dil Kurumuna uygun yazılışları
  • En kolay anlaşılır güncel karşılıkları
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Tove Skutnabb-Kangas – Çokdilli Eğitim Yoluyla Toplumsal Adalet

Ücretli e-kitap indir
Çokdilli Eğitim Yoluyla Toplumsal Adalet Kitap Kapağı Çokdilli Eğitim Yoluyla Toplumsal Adalet
Tove Skutnabb-Kangas & Robert Philipson & Ajit K. Mohanty & Minati Panda
Eğitim Sen Yayınları
1073

Bu seri, dünya genelinde çokdilliliğin bir kaynak olarak düşünülmesini, dilsel çeşitliliğin korunmasını ve dilsel insan haklarının gelişimini ve bu haklara saygı gösterilmesini desteklemek için teorik ve ampirik araştırmalar yapmayı hedeflemektedir. Seri, dil politikalarına disiplinlerarası bir bakış açısıyla sosyolinguistik, eğitim, sosyoloji, iktisat, insan hakları hukuku, siyaset bilimi, antropoloji, psikoloji ve uygulamalı dil araştırmaları alanlarının imkanlarından yararlanılarak yaklaşılmasını teşvik etmektedir.

Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir