Sıkça Sorulan Sorular

Sitenizde yayınladığınız kitaplar sizin tarafınızdan mı hazırlanıyor?

Hayır. Sitemizde yayınlanan hiçbir kitap bizim tarafımızdan hazırlanmıyor. Ekitapçılar ekibi olarak biz, yalnızca internette yayınlanan epubları takip ediyor, topluyor ve buradan düzenli bir şekilde takipçilerimizle paylaşıyoruz.

Kitap İsteğinde Bulunabilir Miyiz?

İletişim sayfamız üzerinden bizden kitap isteğinde bulunabilirsiniz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kitaplar tarafımızdan hazırlanmadığı için istenilen her kitabı self servis sunmamız elbette ki imkansız. Bize gelen kitap isteklerini ayrı bir listede bir araya getiriyor ve özellikle, düzenli aralıklarla internette aramasını yapıyoruz. Bu sayede birileri tarafından herhangi bir sosyal hesapta ya da sitede paylaşılırsa hemen sizlerle buluşturuyoruz.

Kitap İndirme Linklerinizde Virüs Var Mı?

E-Kitap Nasıl İndirilir? başlıklı sayfamızda da bahsettiğimiz gibi, sitemizde yer alan tüm kitaplar Yandex Disk üzerinde depolanmaktadır ve bu kitapları indirmek oldukça basittir. İndirdiğiniz tüm dosyalar, epub formatında kitap dosyalarıdır ve tamamen güvenlidir.

Kitapları indirme linkine tıkladığınızda, Yandex linklerine ulaşmadan önce geçmeniz gereken 5 saniyelik basit reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar, sitemizin masraflarını çıkarabilmek adına koyduğumuz zorunlu reklamlardır. Bizimle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Reklamlar zaman zaman yanıltıcı ve aldatıcı olabilirler, bu yüzden dikkat etmenizi, telefon ve kredi kartı numaranız gibi hiçbir bilginizi paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Size Nasıl Destek Olabiliriz?

Sitemize destekte bulunmak isteyenler için açtığımız bir Patreon hesabımız bulunuyor. Patreon, bizim gibi içerik sunan bağımsız grupların ihtiyaçlarının topluluk tarafından karşılanabilmesi için kurulmuş, tamamen güvenli bir bağış sistemidir. Çorbada tuzunuz olsun diyorsanız, bize buradan küçük miktarlarda bağışta bulunabilirsiniz.

Birkaç ay önce açmış olduğumuz hesabımızda henüz 6 bağışçımız bulunuyor.  Kredi kartınızla güvenli bir şekilde bağış yaparak bizlere destek olmak isterseniz aşağıdaki görsele tıklayarak Patreon hesabımıza ulaşabilirsiniz.

Size Kitap Gönderebilir Miyiz?

Arşivimizde bulunmayan kitapları, [email protected] adresine mail atarak sitemize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni Düzenlemeler Hakkında Duyuru

Merhaba kitap kurtları!

Öncelikle, bir süre önce sunucu değiştirirken, sitemizi taşıma aşamasında meydana gelmiş olan görsel problemini düzelttiğimizi duyurmak isteriz. Tüm kitap kitapları yeniden görünüyor. Gözden kaçırdıklarımız varsa, yorum bırakmanız durumunda onları da düzeltiriz.

İkinci olarak son zamanlarda birçok takipçimizden “bir yazarın tüm kitaplarını görebileceğimi bir sayfa var mı?” ve benzeri sorular alıyorduk. Bu konuda bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Her kitap sayfasının altında aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde linkler yer alıyor. Bu linkler kitabı eklediğimiz kategori/tür ve kitabı etiketlediğimiz yazar adı ve yayınevi bilgilerine ait. Bu linklere tıkladığınızda aynı yazarın sitemizdeki tüm kitaplarına, aynı yayınevinin sitemizdeki tüm kitaplarına ve aynı türde sitemizde ekli olan tüm kitaplara kolayca ulaşabilirsiniz.

Reklam konusunda hassas olduğumuzu daha önce defalarca söyledik. Öncelikli amacımızın insanların kitap okuması olduğu için, sitemizi girdiğiniz anda açılan, rahatsız edici ve virüs barındıran reklamlarla doldurmak istemiyoruz. Bu yüzden sitemiz kurulduğundan beri yalnızca kitap linklerinde 5 saniye bekleyerek geçebileceğiniz link kısaltma reklamları kullanıyorduk. Bir süre önce de bağış yapmak isteyen gönüllüler için Patreon isimli bağış sitesi üzerinde bir hesap oluşturarak, bu konudaki görseli sitemize yerleştirmiştik ancak durumlar pek parlak değil. Binlerce ziyaretçimiz ve yüzlerce sadık takipçimiz olmasına karşın destek veren kişi sayısının 5 ile sınırlı kalması bizi üzdü…

Bu yüzden, “kullanıcıları rahatsız etmeyecek ne tür reklamlar alabiliriz?” düşüncesiyle yeniden bir değerlendirme yaptığımızda, sitemize satış ortaklığı reklamları almayı uygun bulduk. Kitap sayfalarında ve sitemizin üst kısmında bulunan D&R ve idefix’e ait linkler üzerinden bu sitelere giderek kitap alışverişi yaptığınızda, bize de destek olmuş oluyorsunuz. Bizce gayet makul, sizce?

Son olarak, sitemizde olmayan ancak sizlerin elinde bulunan epub formatında kitapları [email protected] mail adresi üzerinden bize ulaştırmanız durumunda, sitemizde bu kitaplara yer vermekten memnuniyet duyacağımızı hatırlatmak isteriz.

Güzel şarkılarla, keyifli okumalar dileriz!

Nick Sandberg – Tam Kontrol Reçetesi

Tam Kontrol Reçetesi Kitap Kapağı Tam Kontrol Reçetesi
Nick Sandberg

Kuyumcular anladılar ki, ellerindeki her birim altın için, tutarın on katı miktarda banknotu kimsenin ruhu duymadan basabiliyorlardı. Diyelim ki kuyumcunun kasasında başka insanlara ait 100 kilo altın var. Bu durumda kuyumcu 1000 kilo altının değeri kadar banknot basabiliyordu. Bu banknot sahiplerinin %10undan fazlası paralarını aynı anda çekmek istemediği sürece, kimse oyunun farkına varamazdı.

'Kısmi Yedekli Bankacılık' olarak bilinen bu yöntem, günümüzde hala devam etmektedir ve aslen modern bankacılık endüstrisinin belkemiğini oluşturur. Bankalar neredeyse her zaman için ellerinin altında bulunan maddi varlıkların on katı kredi verirler. Bu da aslında borç verdikleri paranın %90'ının hiç bir zaman var olmadığını ve olmayacağını ortaya koyar.

Zecharia Sitchin – Enki’nin Kayıp Kitabı

Enki' nin Kayıp Kitabı: Dünya Dışı Tanrıların Hatıraları ve Kehanetleri Kitap Kapağı Enki' nin Kayıp Kitabı: Dünya Dışı Tanrıların Hatıraları ve Kehanetleri
Zecharia Sitchin
Ruh ve Madde Yayınları
352

Enki, başlangıçtan bu yana olanları gelecek nesillere anlatmak üzere bir yazıcı seçti ve ona bir Tanıklık Kitabı yazdırdı. Zaman uygun olduğunda mührü kırılıp açılacak kil zarfın içinde on dört kil tablet vardı.

Sümerce ve Akkadça tabletler, Babil ve Asur tapınak kütüphaneleri, Mısır, Hitit ve kenan "mitleri" ve de kutsal kitapta anlatılanlar bu kitapta okuyacağınız metnin esasını oluşturmaktadır. Bu dağınık ve parça parça malzemeyi ilk kez bir araya getiren Zecharia Sitchin, uzaylı bir tanrının özyaşam öyküsü, anıları ve geleceğe ilişkin kehanetleri şeklinde kurguladığı bu kitabında başlangıçtan bu yana olanları Anunnakiler'in bakış açısından anlatıyor ve kadim tarihimizle, insan kültürüyle ve geleceğimizle ilgili varsayımlarımızın hepsine meydan okuyan bir destanı anlatıyor.

Rene Jean Dupuy – Uluslararası Hukuk

Uluslararası Hukuk Kitap Kapağı Uluslararası Hukuk
Rene Jean Dupuy
İletişim Yayınları
118

Günümüzde bilgi bir yandan en önemli değer haline gelirken diğer yandan da artan bir hızla gelişiyor, çeşitleniyor. Ama katlanarak büyüyen bilgi üretiminden yararlanmak, özellikle gündelik yaşam kaygılarının baskısı altında, zorlaşıyor. Her şeye rağmen bilgiye ulaşma çabasını sürdürenler için de imkânlar pek fazla değil. Ayrıca, özellikle Türkiye gibi ülkelerde bir konuda kendini geliştirmek ya da sırf merakını gidermek için herhangi bir konuyu öğrenmek isteyenlerin şansı çok az. Üniversitelerimiz, toplumumuzun yetişkin bölümüne katkıda bulunmak için gerekli imkânlardan yoksun. Cep Üniversitesi kitapları işte bu olumsuz ortamda, evlerinde kendilerini yetiştirmek, otobüste, vapurda, trende harcanan zamandan kendileri için yararlanmak isteyenlere sunulmak üzere hazırlandı. 20. yüzyıl Fransız kültür hayatının en önemli ürünlerinden olan, bugün yaklaşık 3000 kitaplık dev bir dizi oluşturan “Que sais-je" (Ne Biliyorum) dizisini İletişim Yayınları Türkçe'ye kazandırıyor. İletişim'in Cep Üniversitesi, bu büyük diziden seçilmiş, Türkiyeli okurlar için özellikle ilgi çekici olabilecek eserlerin yanısıra, Avrupa'nın başka yayınevlerinin benzer bir çerçevede yayımladığı kitapları da içeriyor. Ayrıca Türkiye'nin siyaset, kültür, ekonomi hayatıyla ilgili konularda özel olarak bu dizi için yazılmış telli eserler “üniversite"nin “öğrenim programı"nı tamamlayacak. Cep Üniversitesi'nin her kitabı alanının öndegelen bir uzmanı tarafından yazıldı. Kitaplar, hem konuya ilk kez eğilen kişilere hem de bilgisini derinleştirmek isteyenlere seslenebilecek bir kapsam ve derinlikte. Bilginin yeterli ve anlaşılır olması, temel kıstas. Cep Üniversitesi kitaplarını lise ve üniversite öğrencileri yardımcı ders kitabı olarak kullanabilecek; öğretmenler, öğretim üyeleri ve araştırmacılar bu kitaplardan kaynak olarak yararlanabilecek; gazeteciler yoğun iş temposu içinde çabuk bilgilenme ihtiyaçlarını Cep Üniversitesi'nden karşılayabilecek; çalıştığı meslek dalında bilgisini geliştirmek isteyen, evinde, kendi programlayabileceği bir mesleki eğitim imkânına kavuşacak; ayrıca, herhangi bir nedenle bir konuyu merak eden herkes, kolay okunur, kolay taşınır, ucuz bir kaynağı Cep Üniversitesi'nden temin edebilecek. Cep Üniversitesi kitapları sık aralıklarla yayımlandıkça, benzersiz bir genel kültür kitaplığı oluşturacak. İnsan Hakları’ndan Genetik'e, Kanser'den Ortak Pazar'a, Alkolizm'den Kapitalizm'e, İstatistik'den Cinsellik'e kadar uzanan geniş bir bilgi alanında hem zahmetsiz hem verimli bir gezinti için ideal “mekân", Cep Üniversitesi.

Selim Yeniçeri – Tibet’in Ölüler Kitabı

Tibet'in Ölüler Kitabı Kitap Kapağı Tibet'in Ölüler Kitabı
Selim Yeniçeri
Kozmik Kitaplar
134

Ölüm hepimiz için bir gizem. Öldükten sonra nereye gidiyoruz? Öldükten sonra bize neler oluyor? Tekrar dünyaya dönüş var mı? Ölümle ilgili neleri bilmeliyiz ya da bilebiliriz?

"Tibet'in Ölüler Kitabı", birçok kişiye alışılmadık bilgiler sunan, yepyeni bir düşünce tarzı ortaya koyan, değeri ölçülemez bir antik metindir. Tantrik Budizm'in son derece karmaşık yapısı içinde, bu bilgilerin anlaşılması ilk bakışta zor gibi görünse de, ruhsal yolu izleyen bir insanın kavraması son derece kolaydır; çünkü bu metnin dilinde, karmaşıklığın altında bir basitlik gizlidir.

İslamiyet, Hıristiyanlık ve Musevilik'te din temsilcileri her ne kadar reenkarnasyonun olmadığını iddia etseler de, Budizm inancının en yüce amacı tekrar doğmamaktır. Dünyevi acılara son vermenin en sağlam yolu, bir daha ana rahmine girmemenin yolunu bulmak, Kurtuluş'a ulaşmaktır. Budist inancın ölümle ilgili temelini oluşturan ve binlerce yıldır korunan bu eşsiz antik metinde, ölen kişiye bu Kurtuluş'a ulaşması için yapması gerekenler anlatılmaktadır. Diğer bir deyişle, ölen kişinin ruhunun asıl hedefi olan yere gitmesi için yol gösterilmektedir.

John Lloyd & John Mitchinson – Nasıl Bilirdiniz?

Nasıl Bilirdiniz? Kitap Kapağı Nasıl Bilirdiniz?
John Lloyd & John Mitchinson
NTV Yayınları
447

Cahillikler Kitabının yazarlarından 68 ünlü isme dair yeni bir kitap. Birbirinden ünlü hayatlardan kesitler sunulan kitapta, 10 başlık altında bu ünlülerin bugüne kadar hiç duyulmamış özelliklerinden bahsediliyor. Seks meraklılarından, maymun besleyenlere, sahte kimliklerle insanları dolandıranlardan değerleri ancak ölümlerinden sonra anlaşılanlara Karl Marx, Oliver Cromwell, Florence Nightingale, Henry Ford, H. G. Wells, Cengiz Han, Benjamin Franklin, Sigmund Freud bu isimlerden sadece birkaçı. Marx, Das Kapitali ayakta durarak yazmıştı. Cengiz Hanın mezarının yerini sadece dişi bir deve biliyordu. Leonardonun matematik ve geometri bilgisi çok zayıftı. H. G. Wells zamanının en büyük çapkınlarından biriydi. Nikola Teslanın en ciddi aşk ilişkisi bir güvercinleydi. Florence Nightingale hayatının son elli yılını yatalak olarak geçirdi.