Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın

Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Kırmızı Saçlı Kadın Kitap Kapağı Kırmızı Saçlı Kadın
Orhan Pamuk
Yapı Kredi Yayınları
204

Kırmızı Saçlı Kadın, 2016 yılında YKY (Yapı Kredi Yayınları) tarafından yayımlanmıştır. Kitabın kapağında İngiliz sanatçı Dante Gabriel Rosetti’nin “Regina Cordium” adlı çalışması sergilenmektedir. Kitabın kapak tasarımı “Mehmet Ulusel”, tasarım uygulaması “Arzu Yaraş”, ve dizgisi “Akgül Yıldız” tarafından yapılmıştır.

Kitapta 1985 yılında geçen öykü, Cem isimli karakterin gözünden anlatılıyor. Kitap; Cem’in Kuyuculuk işi için gittiği kasabada ustasından gizli olarak bir çadır tiyatrosuna adını bile bilmediği “Kırmızı Saçlı Kadın”ı görmeye gitmesini, ona aşık olmasını, ilk aşkı olan “Kırmızı Saçlı Kadın”la olan münasebetini konu edinir.

Hikaye, Cem’in gençlik yıllarından orta yaş yıllarına kadar Cem’in gözünden anlatılmaktadır; ayrıca karakterlerin ağzından iki efsaneye (Kral Oidipus, Rüstem ve Sührab) de değinilip bir insanın hayatının eski eserlere nasıl dayanabileceğini göstermektedir. Dil açısından sade bir anlatım seçen Orhan Pamuk, son derece dikkat uyandıran bir roman sunmuştur.

Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

“Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın” için 2 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir