Arthur Conan Doyle – Mavi Yakut (Sherlock Holmes)

Arthur Conan Doyle – Mavi Yakut (Sherlock Holmes) Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Arthur Conan Doyle – Mavi Yakut (Sherlock Holmes) Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Mavi Yakut Kitap Kapağı Mavi Yakut
Arthur Conan Doyle
Avrupa Yakası Yayınları
180

Dostum Sherlock Holmes'un ev sahibesi Bayan Hudson dünyanın en sabırlı kadınıdır. Her Allahın günü evini acayip ve şüpheli kişilerin doldurması yetmiyormuş gibi, bir de ilginç kiracısının tuhaf alışkanlıklarına ve düzensiz hayatına katlanmak zorunda kalıyordu. Holmes'in inanılmaz dağınıklığı, en olmadık zamanlarda keman çalma tutkusu, evin içerisini berbat kokulara boğan kimya deneyleri ve hayatından eksik olmayan şiddet ve tehlikeler belki de onu Londra'nın en çekilmez kiracısı durumuna getirmişti. Ne var ki kira ödemede cömertti. Yıllarca oturduğu evin, orasına burasına harcadığı parayla koca evi rahatlıkla satın alabilirdi.
Ev sahibesi ondan çok çekinir, işine burnunu sokmaya cesaret edemezdi; çünkü onun ne şekilde karşılık vereceğini pek iyi bilirdi. Öte yandan ondan hoşlanırdı da; çünkü dostum kadınlara nazik davranırdı. Aslında Holmes kadın milletini sevmezdi, onlara asla güvenmezdi ama bir beyefendi gibi davranmaktan da geri durmazdı. Yaşlı kadının, kiracısını ne denli önemsediğini bildiğim için, evlenmemden bu yana ikinci kez evime gelip, zavallı dostumun kötü giden sağlık durumunu anlatırken, can kulağıyla dinledim onu.
Sayfaları Çevirdikçe heyecan dozu artan bir Sherlock Holmes macerası okuyacaksınız.

Arthur Conan Doyle – Mavi Yakut (Sherlock Holmes) Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Arthur Conan Doyle – Mavi Yakut (Sherlock Holmes) Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir