Ali Erkan Kavaklı – Cehennem Vadisi

Cehennem Vadisi Kitap Kapağı Cehennem Vadisi
Ali Erkan Kavaklı
Popüler Yayınları
240

Diyarbakır’ın Ofis semtinde öğretmen Mehmet Kaya vurularak öldürüldü. Polis müfettişi Safa ve Yüzbaşı Hüseyin; olayın peşine düştüler. Darbe yapmak isteyen, derin güçlerle bağlantılı bir çete eyleme geçmişti. Müfettiş ve Hüseyin, ateşi büyümeden söndürmek istiyorlardı. Delil toplamak için olay yerine geldikleri zaman arabaları havaya uçuruldu, müfettiş ve Hüseyin kaçırıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan öldürüldü, bölgede bir dizi cinayet işlendi. Cehennem Vadisi, darbe ortamı hazırlamak isteyen çeteyle, istihbaratçıların Diyarbakır’da başlayıp Şemdinli’ye uzanan amansız savaşını anlatıyor. ABD’nin Ortadoğuya yönelik operasyonları; CİA, MOSSAD, MİT, M16, FBI, BND, JİTEM ajanlarının içinde yer aldığı korkunç cinayetlerin hikâyesi...İtiraf Ediyorum, İntikam, Mafya Kıskacında Vurgun gibi sosyo-polisiye romanlara imza atan usta romancı Ali Erkan Kavaklı, ülke gerçeklerini romanlaştırdı.

Romanı bir solukta okurken, at izinin it izine nasıl karıştırıldığını hayretle görecek ve çığlık çığlığa haykıracaksınız: "Provokasyon var!"

Bir Yorum Bırakın