Adalet Ağaoğlu – Üç Beş Kişi

Adalet Ağaoğlu – Üç Beş Kişi Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Adalet Ağaoğlu – Üç Beş Kişi Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Üç Beş Kişi Kitap Kapağı Üç Beş Kişi
Adalet Ağaoğlu
Yapı Kredi Yayınları
310

Zamanı akıp giden, ''tarih'' olmadan önce okumak...
Roman -bir anlamda- geleceği var olandan hareket ederek okumanın notları sayılırsa; Üç Beş Kişi, dokusu içinde barındırdığı ciddi tarih öngörüsüyle gerçek bir romandır.
Adalet Ağaoğlu' nun, tarih öngörüsüyle birlikte psikolojik çözümlemelere de yer verdiği Üç Beş Kişi, 80 öncesinin bulanık, karanlık ve umutsuz ortamının pervasız bir aynasıdır. Üç Beş Kişi, yani romanın kahramanları olan Ferit Sakarya, Murat Kaymazlı, Selmin Rifatzade, Kıymet, Türkan Hanım, Kardelen, Neval Hanım ve diğerleri, üstlerinde ağır, bunaltıcı bir baskı hissederler. Bazıları bu baskının toplumsal ipuçlarını yakalayamaz, bazıları ise o garip karanlığın üstünü derin örten başka şeylerin varlığını hisseder. Ancak bütün bu üç beş kişinin yaşadıkları ve düşündüklerinden hareket eden Ağaoğlu, sınıfsal yapılanmada gelecekte başgösterecek değişikliklerin ilk ipuçlarını da verir. Gelecek, 80 öncesi yıllarda olduğu kadar bile naif ve az kirli olmayacaktır artık.

Adalet Ağaoğlu – Üç Beş Kişi Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Adalet Ağaoğlu – Üç Beş Kişi Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir